Switching voltage source PNI ST30A 12V 30A 360W
Switching voltage source PNI ST30A, 12V, 30A, 360W, protection functions
Availability: In stock
SKU
PNI-ST30A
sursa alimentare, sursa tensiune, pni, supraveghere, cctv
Multiple uses
Technical characteristics
Among the most important technical features of the PNI ST30A voltage supply is the ability to supply an output voltage of 12V DC and a maximum output current of 30A, with a total power of 360W.
  • Size: 115 X 50 X 210 mm
  • Weight: 579 grams
Continuous and fluctuation-free power supply
Write Your Own Review
You're reviewing:Switching voltage source PNI ST30A 12V 30A 360W
Your Rating
Product Identification
Product code PNI-ST30A
Manufacturer NIP
Features
Input voltage 110V ~ 220V AC
Output voltage 12V DC
Output Current 30A max
Power output 360W
Overload protection Yes
Operating temperature -26°C ~ +80°C
Dimensions (D x H x W) / Weight 115 X 50 X 210 mm / 579 gr